Včelárske dni pre pedagógov

„Z včelárstva naučil som sa prírodu viacej spoznávať a viacej milovať, ako z množstva kníh učených.“ – J. A. Komenský.

Počas septembrových dní sa uskutoční cyklus environmentálnych zážitkových kurzov pre pedagógov všetkých stupňov škôl. Vhodný je predovšetkým pre učiteľov prírodopisu, biológie a ekológie, vedúcich environmentálnych a prírodovedných krúžkov, ale aj ďalších záujemcov. Cieľom akcie je dôkladné predstavenie sveta opeľovačov nielen teoretickou prednáškou, ale aj zážitkovým učením nad otvoreným úľom.

VÝCHODNÉ SLOVENSKO
14.september 2015 – pondelok – Spišský Hrhov Základná škola s materskou školou v Spišskom Hrhove, Komenského 2, Spišský Hrhov. Praktická časť kurzu prebehne na včelnici pri obci. Akcia budú prebiehať v čase od 10:00 do 14:00 od 12:00 do 15:30.

STREDNÉ SLOVENSKO
16.september 2015 – streda – Lučenec Základná škola M.R.Štefánika v Lučenci, ulica Dekréta Matejovie (susedná ulica pri hlavnej budove školy). Praktická časť kurzu bude prebiehať na vzdelávacej včelnici v priľahlom mestskom parku. Akcia bude prebiehať v čase od 10:00 do 14:00.

ZÁPADNÉ SLOVENSKO
17. alebo 18.september 2015 – štvrtok alebo piatok – Bratislava Karloveské centrum kultúry. Praktická časť kurzu bude prebiehať vo Vodárenskom múzeu. Akcie budú prebiehať v čase od 10:00 do 14:00.

Akcie sú vďaka grantu bezplatné. Na akciu je povinná rezervácia.

10:00-11:00 Prednáška: Čo by mal každý učiteľ vedieť o včelách?
11:00-12:30 Exkurzia: Návšteva včelnice /zabezpečené celotelové včelárske kombinézy/
12:30-13:30 Obedná prestávka /obed nie je hradený/
13:30-14:00 Tvorivé dielne: Učenie o včelách hrou

David Turčáni, PhD. | lektor kurzu
David Turčáni, PhD. | lektor kurzu
Včelár a environmentalista. Hlavný lektor včelárskeho kurzu. Pochádza zo včelárskej rodiny, ktorá nepretržite včelári už vyše 60 rokov. Zakladateľ občianskeho združenia kRaj a koordniátor vzdelávacej včelnice Včelí kRaj. V Lučenci vedie včelársky krúžok pre žiakov ZŠ M.R.Štefánika v Lučenci. Registrovaný včelár, člen Slovenského zväzu včelárov.

Soňa Keresztesová, PhD. | lektorka kurzu
Soňa Keresztesová, PhD. | lektorka kurzu
Včelárka a krajinná architektka. Lektorka včelárskeho kuru pre začiatočníkov. Zameranie hlavne na tému včelích produktov a ich spracovanie, medonosné  a peľodajné rastliny.  Zakladateľka občianskeho združenia kRaj a koordniátorka vzdelávacej včelnice Včelí kRaj. V rámci odborného včelárskeho vzdelávania absolvovala včelársky kurz v SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici. 

kRaj

Leave a Reply Text

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.