Včelársky kurz pre začiatočníkov 2024

(98 recenzií zákazníkov)

219,00 

Je včelárenie aj pre mňa? Ako začať včeláriť? Koľko času budem tomu musieť venovať a ako to zaťaží môj finančný rozpočet? Akú metódu chovu si zvoliť? Ak si kladiete tieto, alebo podobné otázky, radi vám ich zodpovieme a ukážeme na kurze. Lebo raz vidieť je lepšie ako 100krát počuť. Kurzom vás bude sprevádzať David Turčáni, odborný učiteľ včelárstva. V roku 2024 zahájime už desiatu sezónu úspešných kurzov na prvej vzdelávacej včelnici na Slovensku. Tešíme sa na stretnutie s vami.

V roku 2024 vám prinášame tieto typy kurzov:

Termíny na rok 2024:

 • 13. – 14. apríla 2024 Kurz začiatočníci zrealizovaný
 • 16. – 17. mája 2024 Kurz začiatočníci zrealizovaný
 • 24. – 26. mája 2024 Kurz začiatočníci zrealizovaný
 • 15. – 16. júna 2024 Kurz začiatočníci
 • 12. – 14. júla 2024 Kurz začiatočníci

Jeden kurz je obmedzený na maximálny počet 12 ľudí/kurz. Chceme tým zaručiť čo najbližší kontakt so včelami pre vás. Možnosť kúpiť aj ako darčekový poukaz, ktorý Vám po úhrade príde v digitálnej podobe na e-mail.

Storno poplatky
zrušenie rezervácie 1 – 7 dní pred dňom kurzu – zálohu nevraciame (vrátenie zálohy len ak sa nájde náhradník)
zrušenie kurzu 8 a viac dní pred dňom kurzu – vraciame 95% zaplatenej zálohy
Ak sa kurz zruší kvôli vyššej moci vraciame 100% zo zaplatenej sumy.

Je ešte termín voľný? 
Reálny počet miest zistíte, pri výbere termínu nižšie. Ak píše správu „Nie je na sklade“, alebo termín nie je v ponuke, tak je termín momentálne vypredaný.

Potrebujete platbu rozdeliť na splátky? Kontaktujte nás na info@kraj.sk 

Katalógové číslo: 001 Kategória: Značka:

Popis

Vyskúšajte si na vlastnej koži, aké je to byť včelárom. Získajte základy včelárstva a potrebné informácie pri rozhodovaní sa pri vašom novom hobby.

Praktický kurz pre záujemcov o včelárenie prebieha v Liešnici, v blízkosti obce Kokava nad Rimavicou (Okres Poltár, Banskobystrický kraj). Pokojné vidiecke prostredie ponúka príjemnú atmosféru na zoznámenie sa so včelami, ich fascinujúcim životom a spôsobmi ich chovu.
Teoretická časť kurzu vás oboznámi s témou biológie včely, až po finančné otázky chovu včiel a povinnosti včelára. Sprístupnená vám bude aj naša včelárska knižnica.
Praktická časť kurzu bude prebiehať na včelnici a vo včelíne, kde si priamo ukážeme prácu so včelami. Oboznámite sa so včelárskym náradím, rôznymi typmi úľov a prácami so včelstvom počas celej sezóny.

 Zabezpečené sú pre vás celotelové včelárske kombinézy, blúzy a včelárske rukavice.

Ak si nie ste istý, ako vaše telo reaguje na včelí jed, odporúčame konzultáciu s alergológom.

Čo si so sebou priniesť?

 • plná obuv (odporúčame ponožky z prírodného materiálu)
 • poznámkový blok a písacie potreby
 • včelárska kombinéza/blúza a rukavice budú zapožičané. Z hľadiska prevencie včelích chorôb využívame pri vzdelávaní len naše kombinézy a rukavice.

Obedy (sú bezmäsité), občerstvenie a nápoje (káva, čaj, voda) zabezpečené v cene kurzu. V prípade veľmi nepriaznivého počasia (dážď, silný vietor, chladné počasie) sa akcia presúva na iný termín (nie je možná práca so včelami).

Cestovanie
Dobrá dostupnosť vlakom, autobusom a autom. Parkovanie v je v areáli včelnice a na dohľad. Pred kurzom zasielame detailné informácie o prístupe na včelnicu.

Ako nás nájdete?

David Turčáni, PhD. | lektor kurzu
David Turčáni, PhD. | lektor kurzu
Včelár a environmentalista. Hlavný lektor včelárskeho kurzu. Pochádza zo včelárskej rodiny, ktorá nepretržite včelári už vyše 65 rokov. Zakladateľ občianskeho združenia kRaj a koordinátor vzdelávacej včelnice Včelí kRaj. V Lučenci vedie včelárske krúžky pre žiakov ZŠ M.R.Štefánika v Lučenci, ale aj pre dospelých. Registrovaný včelár, člen Slovenského zväzu včelárov, kde je vedený ako vedúci včelárskych krúžkov pre dospelých. Od roku 2014 držiteľ ochrannej regionálnej značky Gemer-Malohont.

Soňa Keresztesová, PhD. | lektorka kurzu
Soňa Keresztesová, PhD. | lektorka kurzu
Včelárka a krajinná architektka. Lektorka včelárskeho kurzu pre začiatočníkov. Zameranie hlavne na tému včelích produktov a ich spracovanie, medonosné  a peľodajné rastliny.  Zakladateľka občianskeho združenia kRaj a koordinátorka vzdelávacej včelnice Včelí kRaj. V rámci odborného včelárskeho vzdelávania absolvovala včelársky kurz v SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici.

Ubytovanie nie je zahrnuté v cene včelárskeho kurzu a účastníci si ubytovanie riešia individuálne. Prinášame vám výber najbližších možností ubytovania. Prípadne navštívte stránku www.regionmalohont.sk. O presných cenách sa informujte v ubytovacom zariadení.

Penzión Kokava

25€/noc

penzión

 • 2, 3 a 5 lôžkové izby
 • reštaurácia
 • Wi-Fi

Ubytovanie ako doma Poltár

x/noc

apartmánový dom

 • 15 minút autom
 • reštaurácia/supermarket
 • dostupnosť

Hotel Zerrenpach Látky

od 58 €/noc

Hotel v prírode

 • 1-2lôžkové izby
 • raňajky v cene
 • 22 minút autom na kurz

Salaš pod Maginhradom

25€/noc

ubytovanie pri wellness

 • 20 minút autom
 • v areáli je wellness
 • stravovanie v salaši

Ďalšie informácie

Termíny v roku 2024

13. – 14. apríla 2024 Kurz začiatočníci , 18. – 19. apríla 2024 Kurz začiatočníci, 26. – 28. apríla 2024 Kurz začiatočníci téma: Eko. a prírode blízke, 10. – 11. mája 2024 Kurz začiatočníci téma: Eko. a prírode blízke, 16. – 17. mája 2024 Kurz začiatočníci, 24. – 26. mája 2024 Kurz začiatočníci, 31. mája – 2. júna 2024 Kurz začiatočníci, 8. – 9. júna 2024 Kurz začiatočníci téma: Eko. a prírode blízke, 15. – 16. júna 2024 Kurz začiatočníci, 12. – 14. júla 2024 Kurz začiatočníci

98 recenzií k Včelársky kurz pre začiatočníkov 2024

 1. Samuel (overený majiteľ) (overený zákazník)

  Kto nevyskúša, neuverí. Myslím, že to má významný vplyv na Vaše budúce rozhodovanie o včelárení.

 2. Tono Kozák (overený majiteľ) (overený zákazník)

  Absolvovali sme Včelársky kurz pre začiatočníkov spolu so synom Milanom. Pretože sme nemali s včelárením žiadne skúsenosti bolo to pre nás niečo fascinujúce. Počnúc poznaním včely ako takej, jej života a práce, ako aj získanie prvých skúsenosti s prácou so včelstvom podané profi tímom.

 3. Luboš Šaray (overený majiteľ) (overený zákazník)

  Kurz som absolvoval s 11 ročným synom a bol to pre nás zážitok.Krásne prostredie , Dávid so Soničkou sú veľmi milí a ochotní ľudia . Kurz bol vhodný aj pre záujemcov,ktorí nemajú žiadne skúsenosti,ale aj pre mierne pokročilých,ktorí si mohli svoje vedomosti rozšíriť a potvrdiť správnosť svojich doterajších znalosti.Mne osobne sa veľmi páčilo,že Dávid vychádza z práce svojich predkov, je to včelárenie bez zbytočných špekulácii , postavené na tradícii a pritom do neho citlivo aplikuje moderné postupy.Tam som zistil , že ako samouk som bol trochu deformovaný internetom,ale kurz mi ukázal ,že sa dá včeláriť tradične, jednoducho a dobre.Kurz určite odporúčam , ja osobne som si zadovážil dve rodiny a dúfam ,že aj vďaka kurzu bude zo mňa dobrý a úspešný včelár.
  Je to krásne,že Dávid takto odovzdáva svoje znalosti a skúsenosti ďalej, za to mu patrí veľké poďakovanie.

 4. Tibor (overený majiteľ)

  Na začiatok musím poďakovať Dávidovi a Soni , že sa venujú začiatočníkom . Vrelo odporúčam kurz každému , je to možnosť prvého kontaktu so včelami , oboznámenie sa z celým rokom včelára ,príjemný výklad o produktoch a praktické ukážky s možnosťou voľnej diskusie.
  Prostredie je tam príjemné , a dostatok piva

 5. Margaret a Lukáš

  Kurz vrelo odporúčame každému, či je to úplný začiatočník alebo pokročilý záujemca. Vedomosti a skúsenosti, ktoré David a Soňa úprimne odovzdávajú sú na nezaplatenie. Krásne prostredie je len ďaľšie plus.

 6. Jana a Lukáš

  Kurz bol úžasný. Vynikajúci lektori, krásne prostredie, super organizácia – pre nás nezabudnuteľný zážitok. Každému vrelo doporučujeme.

 7. Dušan

  Kurz som absolvoval s kamarátom Petrom z Popradu ktorý sa už skôr zaujímal o včelárenie.
  Bol to krásny zážitok v peknej prírode .
  Vrelo odporúčam každému , koho zaujíma fascinujúci život včiel. . Počas 2 dni sme sa v krásnom prostredí spoznávali, oboznámili a aj prakticky vyskúšali asi všetko čo by mal dobrý včelár vedieť. Veľmi som ocenil príjemný výklad o včelách, včelích produktoch a praktické ukážky .
  Ďakujem Davidovi ,Soni a všetkým z nášho kurzu.

 8. Katarína a Peter

  Kurz bol výborný, velmi vela sme sa dozvedeli. Praktické ukážky a informácie boli podané jednoduchou a hlavne zaujímavou formou, čo je velké plus. Ak máte chuť včeláriť tak sa tam určite prihláste. Dávid a Soňa, moc ďakujeme.

 9. elena

  Vyborny kurz v krasnom prostredi, s prijemnymi ludmi. Jedinu chybicku krasy – dva dni su zufalo malo. Neuvazujete nad skoleniami povedzme 3 – 5 dni?

  • kRaj (overený zákazník)

   Ďakujeme za tip, zaradíme do plánu na rok 2016. David

 10. Nina

  Odporúčam. Dávid a Soňa sú trpezliví učitelia. Všetko, čo sa o včelách naučíte, si môžete aj priamo tam vyskúšať.

 11. Marián

  Ďakujeme za skvelý kurz. Okrem toho, že sme prežili pohodový víkend v príjemnom prostredí a so sympatickými ľuďmi, poskytol nám dostatok praktických skúseností a informácií o včelarení. Odporúčame pre každého, kto uvažuje nad vlastným chovom, alebo sa chce iba o včelarení dozvedieť viac. Naše včely sa už pripravili na zimu a začíname sa tešiť na náš prvý med 🙂

 12. Matus

  Velmi zaujimava skusenost. Krasne straveny vikend v krasnom prostredi plnom vciel a kravskych zvoncov. Bolo super, dakujem!

 13. Stano

  Veľmi vrelo odporúčam.
  Dávid a Soňa sú nielen odborne zdatní a fundovaní ale sú aj skvelí ľudia. Na náš kurz veľmi rád spomínam a ešte dlho z neho budem čerpať.
  Na vlastnom výklade sa mi páčilo, že ak sa dalo tak bolo objektívne hodnotených (výhody/nevýhody) viac možností a Dávid bez všetkého zverejňoval riešenia ktoré sa mu osvedčili v jeho vlastnej (bohatej) praxi.

 14. Miro a Danka

  Vďaka, kamaráti, bol to nezabudnuteľný víkend. Získali sme informácie, učiteľov aj priateľov. A recept na polievku z medvedieho cesnaku, mňam, mňam. Vydržte… :o)

 15. Ondrej

  Ondrej – 24.apríla 2016

  Odporúčam tento kurz pre začiatočníkov. Získajú bohaté skúsenosti a praktickou časťou získajú samostatnosť pri práci so včielkami. Organizátor je na všetko pripravený, trpezlivý a všetko pekne vysvetlí aby to kurzanti pochopili a potom správne aplikovali do praxi. Odporúčam tento kurz kto sa rozhodol pre prácu so včielkami pretože nadobudnú bohaté skúsenosti. ďakujem aj gazdinke Soni za chutné jedlá. Pozdravujem kolegov s ktorými som sa počas kurzu spoznal, fakt príjemní ľudia a veselý kolektív. Držte sa….

 16. Igor a Aďa

  Krásne prostredie, príroda, milí ľudia s praxou. Pre začiatočníkov, ktorí nikdy nevideli včely zblízka niečo úžasné. A mnoho praktických rád pre začínajúcich včelárov priamo na mieste, žiadna“ teória od zeleného stola“, ďakujeme.

 17. Palo Stofan (overený zákazník)

  Profesionálny prístup, trpezlivý lektor, výborne jedlo, krásne prostredie. Rozhodne áno. Výborná myšlienka zrealizovaná správnymi ľudmi, dakujem.

 18. Lubo a Agata (overený zákazník)

  Takto má vyzerať kurz…krásna krajina, čerstvý vzduch, príjemná atmosféra. Dokonalí lektori, ktorí Vám zodpovedajú na každú otázku.Vy si vyskúšate včelársky overal, naučíte sa zapáliť dymák, spoznáte úžasný život včiel v priamom prenose. Ak budete mať šťastie ( ako my) na plné pláty, vyskúšate ako sa med vytočí v medomete…a ešte si môžete vyskúšať pravú chuť čerstvo odviečkovaného vosku s kvapkami medu:-) Je toho oveľa ,oveľa viac. Budete prekvapení, koľko sa za 2 dni naučíte.
  Davidovi a Soničke ďakujeme a prajeme veľa trpezlivosti a tvorivých nápadov.

 19. Stefan

  trochu oneskorene ale predsa, ďakujem všetkým za príjemný a poučný víkend

 20. Dušo a Adka

  Musíme len súhlasiť s ostatnými komentármi, skvelý kurz pre začínajúcich alebo mierne pokročilých včelárov, kde je prax veľmi dobre kombinovaná s teóriou. Prostredie náááádherné a keď sa zadarí tak ako aj nám, tak skvelý kolektív to len podčiarkne.
  P.S. bambusové ponožky nosíme najradšej ?

 21. Michal a Diana (overený zákazník)

  Naozaj perfektne strávený víkend, ktorý ďaleko predčil naše očakávania. Úžasné včielky, prekrásna príroda, výborná partia a veľká profesionalita Davida a Soničky spojená s nápaditosťou a talentom. V tomto kurze nás nadchli pre včelárenie až tak, že máme chuť a odvahu sa do toho hneď pustiť 🙂 Ďakujeme za obrovské množstvo krásnych dojmov, zážitkov a pre nás neoceniteľných skúseností 🙂

 22. JankaG

  Tak som si to tu pred napísaním príspevku najprv prečítala a tú zhodu názorov musím len potvrdiť a to „prehviezdičkovanie“ tu od všetkých je naozaj opodstatnené.
  Išla som s cieľom – spoznať včely, avšak odchádzala som s omnoho väčšou nádielkou a s úžasnými pocitmi zo stráveného (resp. krásne investovaného) času, pritom v spoločnosti príjemných ľudí, prekrásnej prírody – z okolitých kopcov sa mi točila hlava, z fascinujúceho sveta včiel, z úžasného Dávida – pokojného, trpezlivého, ochotného a úžasnej Soničky, ktorá zvládla starostlivosť a servis pre všetkých neuveriteľne. K poďakovaniu ale chcem hlavne pridať pre nich a všetkých, ktorí im pomáhajú, nech ich entuziazmus neopúšťa, nech svoj zámer naďalej šíria s láskou a presvedčením a nech sa im vráti dvakrát všetko dobré, ktoré rozdávajú.

 23. Jana a Rudi (overený zákazník)

  výborne strávený víkend:) na kurze sme sa ako začiatočníci veľa naučili a vyskúšali si prácu so včelami, Dávid a Sonička sú milí a ochotní odpovedať na každú otázku, ktorých je počas dvoch dní naozaj neúrekom, vďaka za trpezlivosť. Veľký bonus je krásna a pokojná príroda v okolí, pokiaľ vyjde počasie ako nám, je to zážitok na celý život. S kurzom sme boli maximálne spokojní, treba vyskúšať.

 24. janT

  Veľmi dobrá skúsenosť pre človeka, ktorý so včelami ešte nepracoval. Po tomto víkende, vďaka Dávidovi a Soni má človek chuť si to vyskúšať. Príjemné prostredie, profesionálne výborne zvládnuté 2 dni – škoda, že tak krátko. Vrele odporúčam a dúfam, že to s včelami začnem.

 25. Jarmila Répássyová

  Trochu oneskorene pripájam svoje ÁNO pre tento skvelý kurz podobne ako všetci predo mnou. Dostali sme ho od našej dcéry ako darček pod vianočný stromček – ako povedala,“haluz“ ako bonus pre nás na Prekvapenie. Nikdy sme sa včelárstvom nezaoberali a ani pravdupovediac neuvažujeme nad tým do budúcnosti … aspoň teda nie teraz. Prekvapenie sa však konalo ! – Bol to jeden veľmi príjemne strávený víkend. Ohromne poučný, opäť nám príroda potvrdila, aká je nielen nádherná ale hlavne dokonalá úplne do detailov. Ďalším Prekvapením bol pre nás – skvelý tandem organizátorov – Dávida a Sonky, dvoch príjemných a múdrych mladých ľudí, akých dnes človek nestretne len tak na každom kroku. A v neposlednom rade bola pre nás tiež príjemným Prekvapením veľmi pozitívne na včielky a na nové vedomosti naladená spoločnosť ďalších účastníkov kurzu v dňoch 21.-22.mája. Týmto Vám všetkým Ďakujeme a zároveň odporúčame všetkým, ktorí tieto recenzie čítajú, že tento kurz je určite v pohode vhodný nielen pre záujemcov o včelárenie ale aj pre úplných laikov, ako sme boli my, kým sme ho neabsolvovali. Jarka & Palino

 26. Robert

  Naozaj nejde o podvod, päť hviezdičiek je minimum.
  Najskôr som myslel, že je to len náhoda, ale podľa predchádzajúcich recenzií vidím, že ide o trvalý stav.
  Všetko funguje dokonale. Lektori, ich mačka, pes, ďalší psi, kravy susedov, počasie, ostatní účastníci kurzu a samozrejme včely.
  Včely sa dokonca na požiadanie vyroja z úľa a vytvoria roj na strome v optimálnej vzdialenosti a v optimálnej výške (tam, kde ešte dosiahne rebrík)
  Po krátkej prestávke spojenej s úžasným obedom máte možnosť vidieť, ako sa chytá roj.
  Keď nestačí jedenkrát, tak to kľudne urobia znova.
  Neskutočné.

 27. Peter (overený zákazník)

  Ahoj všetci kolegovia fčelári profesionáli,
  už pred víkendom v Liešnici som čítal tieto recenzie dal som si záväzok, že musím počas kurzu nájsť niečo mínusové a negatívne. tak som sa teda školil, slnil, dozvedal nové veci, jedol vegetariánske jedlá a pil pramenitú vodu, nemiestne ftipkoval a nezapisoval si, až som nakoniec naozaj niečo negatívne našiel. Ale najprv poviem o pozitívach, ktorých bolo naozaj veľa. Dávid a Soňa sú dvaja blázni, ktorí sa naivne rozhodli, že povýšia blaho ľudstva nad svoj osobný prospech. A myslím, že tento nepremyslený krok sa im vracia. Vplyv okolitej nádhernej Božej prírody, zmysluplnej práce, pokoja v duši, vzájomnej lásky, to všetko je na nich možné pozorovať. Nehovorí zo mňa nič iné, len egoistická závisť. Skrátka kurz, Dávid, Soňa, jedlo, slnko, včely, Bajka, med, kravy boli super, úžasné a neskutočne dobré. A to negatívum? Si predstavte, že síce majú peknú novú drevenú kadibudku, ale na dverách nemajú vyrezané srdiečko!

 28. Miroslav Straka (overený zákazník)

  Odporúčam všetkým začínajúcim včelárom absolvovať tento kurz, ale aj tým, ktorí sa pohrávajú s myšlienkou o včelárení. Je to super vyskúšať si prácu so včelami naživo, v krásnom prostredí. Dávid a Soňa sú príjemní ľudia, ktorí odpovedia na každú otázku. Soňa výborne varí. 🙂 Ja ďakujem a ostatným kurz doporučujem, neváhajte. Miro

 29. Jana

  veľmi profesionálne vedený kurz, lektori skúsení, ochotní odpovedať na všetky otázky. Včielky, psi, mačky, kravy, nádherné prostredie, výborné jedlo (ešte raz vďaka Sonička) až je Vám ľúto odísť. Úžasný zážitok pre tých čo sa chcú o včelách iba niečo dozvedieť a výborná škola pre včelárov začínajúcich. Ešte raz ďakujem za krásny víkend. Jana

 30. Robo

  Ahojte, kurz bol skvely. Odporucam naozaj kazdemu kto sa chce dozvediet zaklady potrebne k rozhodovaniu, ale aj samotnemu zacatiu vcelarit. Dobre pripravene jednotlive temy. Velmi ocenujem prakticku cast kurzu. A to vsetko vo velmi prijemnej priatelskej atmosfere. Naozaj super. Dakujem pekne David a Sona a vsetkym ktori sa zucastnili 6-8.5.2017. Drzim prsty a nech sa Vam dari 😉 Robo

 31. Stevo

  Odporúčam! Kvôli včelám, zážitku, jedlu, prostrediu a najmä Davidovi a Soni, ktorí majú plány ďalej tento kus zeme zveľaďovať. Určite sa vrátim, teším sa na novú včelnicu a avizované ubytovanie u suseda …
  Držím palce!
  Števo
  P.S.: Hore dolinou sa dá celkom dobre zabehať 🙂

 32. Roman

  Ja som mal pocit, že je to veľmi fundovaný kurz plný informáciíí potrebných k tomu, aby potencionálny včelár po kurze mal odvahu začať včeláriť. Mne ten kurz dodal práve tú odvahu začať.
  Ďakujem David…….a mimochodom Sonine obedy boli gurmánska lahôdka.

 33. Juraj a Katarína

  Ďakujeme za skvelý víkend u dvoch úžasných ľudí!!! Cítili sme sa tam ako doma. Dávid podával super výklad o včelách, predviedol skvelé ukážky akými možnými spôsobmi pracovať so včelstvom, ako ho ošetrovať… Okrem toho, Soničke ďakujeme na skvelé obedy, a vždy dostatok tekutín po ruke. Svojou prácou a prístupom k ľuďom prinášate veľa pozitív a radostí do života, čo sledujeme aj na FB 🙂 . Prajeme všetko dobré a vďaka aj za komunikáciu a rady, ktoré Dávid podávaš aj po kurze…
  Odporúčam každému, začiatočníkom, ale aj takým, ktorí si chcú svoje vedomosti prehĺbiť.

 34. Andrej a Lucia (overený zákazník)

  Fantastický kurz, odporúčame každému. Všetko bolo na jedničku. Okolie, príroda, ľudia, jedlo:) Dva dni príjemne strávených v krásnom prostredí pri včelách. Všetky tie informácie o včelách a včelárení, prvé chytenie rámiku so včelami a samotné pozorovanie včiel boli fascinujúce. Myslím, že takýto kurz by mal byť povinnosťou pre každého človeka, nie len toho, kto by chcel včeláriť. Takže šup šup, smelo sa prihláste na kurz a ničoho sa neobávajte, bude to zážitok na celý život! Soni, David, ďakujeme krásne a držíme palce.

 35. Lucia a Marcel

  Víkend v Liešnici u Davida a Sonky radíme k nezabudnuteľným a zmysluplným. Vynikajúci a trpezlivý lektor, skvelá partia, perfektný servis. Išli sme na kurz, aby sme sa zoznámili so včielkami. Potom sa uvidí, hovorili sme si. Kurz sme absolvovali koncom apríla. V júni sme získali do prenájmu vhodný obecný pozemok. A od polovice júla sa tešíme z dvoch nových včelstiev, čo stále považujeme za neuveriteľné. Ďakujeme za nakopnutie, bez neho by sme možno nikdy nezačali. Kurz všetkým odporúčame – s malým upozornením. Šanca nahliadnuť do zázračného života včiel vedie k absolútnej závislosti:-) Bzučíme nielen my, ale aj celá naša rodina, známi a dokonca aj susedia. Telefonáty už nezačínajú otázkou Ako sa máte? ale Ako včielky? Ešte raz veľká vďaka.

 36. Žaneta

  Skvelý kurz. Počasie super vyšlo, prostredie nádherné, skvelí ľudia. A strava 100 bodová. Nechápem ako to Sonička popri malej dcérke zvláda 🙂 klobúk dole. Držím palce, nech máte aj naďalej veľa spokojných študentov. A nech sú včielky pokojné 🙂
  Ďakujeme za úžasný víkend

  • kRaj

   Ďakujeme. Aj my držíme palce, a ako sme povedali na kurze: „Kurzom to nekončí, práve začína!“ 🙂

 37. Imro

  Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť Dakujeme Davidovi a Soni moc nám to pomohlo . Imro a Zuzana

  • kRaj

   Ďakujeme a držíme palce pri včielkach.

 38. Zdenka Čepilová

  Ťažko nájsť ešte nejaké hodnotenie po prečítaní predošlých recenzií. Naozaj Soňa a David sú nadšenci a vďaka , že sú takí. Boli to 2 krásne dni, ktoré mali zmysel a už sa teším na vlastné včielky. Ale bude to aj vďaka tomuto kurzu, ktorým sa pomaly otvárajú dvere do úžasného sveta včiel. Sonička a David vďaka
  Zdenka

 39. Pavel Tišnovský

  Bylo to velmi poučné a super včetně stravy. Velmi děkuji Soňa a David.

 40. Tono

  Odporúčam

 41. Milan (overený zákazník)

  Bol som na kurze ako úplný začiatočník 26-27.5. 2018 a trochu som sa obával, ako to dopadne. Ale po absolvovaní vrelo odporúčam každému ,kto sa rozhoduje začať s včielkami. Perfektná starostlivosť, káva, čaj, pitie, občerstvenie a obedy od Soni počas celého kurzu vytvorili domácu atmosféru. Krásne prostredie. Zrozumiteľný výklad aj praktické ukážky od pohodového Dávida vo Vás znásobia chuť začať s vlastnými včielkami a vyvolá pocit, že Dávid je Váš dlhoročný kamarát. Skutočne milí, zlatí ľudia, kde ide naozaj o nefalšovanú lásku k chovu včiel a k prírode.
  Ešte raz Vám ďakujem za super dva dni ,ktoré som mohol stráviť s Vami.

 42. Imro (overený zákazník)

  Výborný kurz v krásnom prostredí. Ďakujem za cenné rady. Už sa teraz teším na ďaľšie pokračovanie.

 43. Patrik (overený zákazník)

  Výborný kurz SUPER prostredie. ÚŽASNÍ ľudia, ktorí vedia kam smeruje ich zmysel života ?. Škoda že to trvalo iba 2 dní. Čo tak pridať jeden – dva dní ??? Vrelo odporúčam každému kto má vzťah k prírode ! Určite sa vrátim a veľmi teším na ďaľšie stretnutie.Sonička a David ĎAKUJEM.

 44. Ľubomíra (overený zákazník)

  V kRaji som bola po prvý krát v júni tohto roka, ako úplný začiatočník a pred príchodom som vôbec netušila čo ma tam čaká.
  Musím povedať že som bola doslova očarená. Prístupom, profesionálnym výkladom, praktickými ukážkami, prostredím aj ľuďmi.
  Soňa a David majú obdivuhodný cit pre takúto prácu.
  Kurz bol jasný, zrozumiteľný a hlavne veľmi povzbudzujúci.
  Starostlivosť a ubytovanie úplne super.
  Vrelo doporučujem a teším sa na ďalšiu návštevu v kRaji.

  • kRaj

   Ďakujeme veľmi pekne a tešíme sa na ďalšie stretnutia 🙂

 45. Renata (overený zákazník)

  Krásne prostredie, výborná strava, super učiteľ….odporúčam!!! Najmä tým, čo chcú začať, alebo už začali a potrebujú si doplnit
  vedomosti ? ??

 46. Peter Serina (overený zákazník)

  Bol to veľmi príjemne a užitočne strávený čas. Všetko klapalo ako malo, teším sa na spoluprácu pri kúpe mednej kravy s rojom.

 47. Jozef (overený zákazník)

  Výborný kurz pre začiatočníkov, ktorého som sa zúčastnil v dňoch 21-22.7.2018. Krásne prostredie, príma strava a výborní ľudia Dávid a Soňa. Vrelo odporúčam navštíviť Včelí kRraj a absolvovať tento kurz každému kto sa chce venovať včelám a nemá žiadne skúsenosti. Je to príma základ.Ubytovanie v Kokave super. Prajem Vám Dávid a Sonička veľa úspechov v prospešnej práci pre rozvoj včelárstva a ďalších spokojných absolventov kurzov.

 48. Simona

  Myslím, ze všetky doterajšie recenzie vystihli nadšenie Davida a Sonky pre to, čo robia. Bola som na májovom kurze a ich nadšenie sa prenieslo aj na mňa. Musím povedať, že s odstupom času je rovnaké, ako bolo tesne po kurze. Všetko bolo perfektne zorganizované, Dávidov výklad bol zaujimavý a na vysokej úrovni a Sonkine kuchárske umenie.. no klobuk dole 🙂
  Držim vám palce a dúfam, že raz budeme mat príležitosť sa stretnúť znova.

 49. Martin

  Dobry den. Chcel by som sa opytat, ci je niektory z terminov viac preferovany z hladiska praktickych ukazok/vyucby alebo je to jedno ?
  Da sa na vybranych terminoch(maj-jun) dozvediet/uvidiet viac ?

  Dakujem.

 50. Ida Petrovičová

  Včelársky kurz u Davida a Soničky, vrelo odporúčame. Myslím, že kto hľadá vysokú odbornosť, tradíciu, rodinnú atmosféru a zároveň ľahkosť s akou je kurz podávaný je na správnom mieste. Keď sme sa prihlasovali na kurz, mali sme s manželom pochybnosti či do toho pôjdeme, ale Dávid nás nadchol pre včelárenie a Sonička to doplnila gurmánskym zážitkom. Ďakujeme

 51. Attila a Nikola

  Kurz sme dostali ako darcek, tema vcelarenia nas nijak blizsie nedotykala okrem konzumacie, ani sme nad tym neuvazovali. Poslali nas na tento kurz na zaklade vlastnej skusenosti, dopriali nam to iste co tu vsetci popisuju. co sa docitate v reakciach.
  Carovnu krajinu, prijemnych ludi, relax a oddych, prijemne straveny cas. Uplne nove vedomosti, ktore v nejakom zmysle ovplyvnia nase myslenie, konania.
  Nie je to len o vcelach. Koniec koncov viac sa zamyslime nad svojim prostredim v ktorom zijeme.
  Kurz je zaujimavy aj pre nas co sme vedeli, ze med mame vdaka vcelickam, David je PAN od fachu.
  Dakujem a drzime palce vo vsetkom do coho sa pustite

 52. Marina

  Dlho túžim mať včely a od muža som kurz vo včelom kraji. Neviem si predstaviť krajšie miesto a milších ľudí. Napriek krátkosti kurzu bolo množstvo informácií dostatočné pre získanie vedomostí o živote včiel, o začiatku včelárčenia, rôznych spôsoboch, možných problémoch a riešeniach. Dávid je skvelý učiteľ a vedomosti vie podať zaujímavo, s ľahkosťou a zároveň odbornosťou. Kurz, ktorého som sa zúčastnila, bola zameraný na ekologický chov a vrelo ho všetkým odporúčam! Za všetko veľmi ďakujem a neviem sa dočkať až budeme aj my mať na záhrade tento čarovný hmyz 🙂

 53. Ján

  Je to presne to čo človek potrebuje, keď to nikdy na živo nevidel. David odovzdá čo to ide, a Soňka z toho urobí ešte aj gastronomický zážitok. Takže nakoniec každý odíde plný informácií, zážitkov a ešte aj s plným bruchom :). Vrelo odporúčam a veľmi pekne ďakujem za takúto možnosť zasvätiť sa. Držím palce všetkým a želám úspešné včelárenie :).

 54. Martin Menšík

  Na tento kurz som išiel ako úplný začiatočník. Nič som si pred tým neštudoval ani o včelách ani o včelárení. David ma dar vzbudiť nadšenie pre včely podľa mňa v uplne každom človeku. Moja aktívna úvaha o tom, že sa do včiel pustím je každou hodinou od nedele, kedy som z Liešnice odišiel väčšia a väčšia. Na tento kurz nechoďte s tým, že vás nauči včeláriť. Chodťe tam s tým, ze chcete získať veľke množstvo informácií a veľmi realistický obraz o tom, čo včelárenie je. A potom o tom ďalej rozmýšlajte. Rozhodne však tie dva dni na Liešnici považujem za extremne dobre investovaný čas. #teoretickyano

  • kRaj

   Ďakujeme Martin. Naučiť včeláriť vás naučia až včely 🙂

 55. Laco Lukáč (overený zákazník)

  Boli som na tom istom kurze ako Martin, ktorý píše recenziu nado mnou. Napísal to tak skvele, že ani neviem čo viac môžem povedať. Kurz nebol len o tom „ako sa stať včelárom“, bol o tom pochopiť včely, ich životný cyklus, ich potreby, ich život. Nie len ten, kto chce chovať včielky, ale každý, kto si rád dá lyžičku medu, by mal takýto kurz navštíviť, aby videl koľko roboty, času a lásky sa za tou lyžičkou skrýva. David má môj obrovský rešpekt, že pri tom všetkom má ešte chuť a čas na začiatočníkov ako sme boli my. Naše nadšenie, ktoré sme si z Liešnice odniesli je také intenzívne, že už máme objednané dva úle a s miestnym včelárom sme sa dohodli, že nám dá tohtoročné „odložence“. Držim všetkým vo Včelom kRaji prsty.

  • kRaj

   Ďakujeme a držíme palce.

 56. Richard (overený zákazník)

  Nechcem písať rovnaké recenzie, ako ľudia predo mnou aj napriek tomu, že sú naozaj pravdivé. Chcem napísať len to, že David je výborný včelár a vynikajúci učiteľ. „David, aj Komenský by Ti poďakoval. Ja Ti aj so synom ďakujem za krásne zážitky.“ Verím, že Soňa má v tom tiež svoj „skrytý“ podiel. Mimochodom strava bola super. V mojom prípade sa situácia vďaka korone obrátila a najskôr som mal včielky a až potom som išiel na kurz. Preto som si na kurze už overoval niektoré poznatky, ktoré som za tie dva mesiace už získal od miestneho včelára.
  Želám Vám veľa ďalších šťastných účastníkov kurzu. Kiež by bolo viac takých ako Vy, ktorí sa snažia aj maličkými príspevkami pozdvihnúť región.

  • kRaj

   Richard, ďakujeme veľmi pekne a držíme palce. Rovnako aj synovi držíme palce.
   Ak niečo budeme potrebovať, sme tu pre vás. David a Soňa

 57. Edo

  David, Soňa, Terezka. Je škoda, že tieto hodnotenia sú len 5 hviezdičkové :-). Každopádne kurz, ktorý som u Vás mal nie je o hviezdičkách ale Vašom prístupe a snahe odovzdať poznanie o včielkach všetkým, ktorých to aspoň trochu zaujíma. Všetky veci, ktoré som sa dozvedel ma určite posunuli ešte viac v mojom odhodlaní aby sam sa na to dal. Najviac ma zaujalo alternatívne včelárenie – ako je medná krava. Dúfam čoskoro ju budem mať v mojej záhrade a tešiť sa z jej obyvateľov :-). Úprimne držím palce a nech Vám vydrží energia na takého akcie ešte veľmi dlho.

  • kRaj

   Ďakujeme a tešíme sa, že to smeruje k vlastnému chovu včiel.

 58. Jozef Kútny (overený zákazník)

  dobrý deň
  ďakujem,že som sa mohol zúčastniť kurzu pre pokročilých,pre mňa bol veľmi poučný,dozvedel som sa veľa a viem využiť asi všetky informácie,ktoré som si stihol zapísať,absolvoval som pred rokom aj kurz pre začiatočníkov a dobre to aj nadväzuje,naozaj ste šikovní a ak to dokážem posúdiť tak to robíte veľmi dobre,absolvoval som aj nejaké iné školenia ale u Vás mi to sedelo najlepšie.
  Ešte raz ďakujem a držím palce aby Vás elán neopustil a aby sa Vám splnili aj ďaľšie plány

  • kRaj

   Ďakujeme Jozef. Sme veľmi radi, že sme pomohli. Držíme palce.

 59. Andrej Orlický

  Ďakujeme za super víkend v peknom prostredí, so skvelými ľudmi a včelami. David je výborný prednášajúci s jednoduchým, názorným a trpezlivým vysvetlovaním aj pre úplných laikov a začiatočníkov ako sme my. Veľa nám to pomohlo k rozhodnutiu, že včely budú súčasť našeho života. Andrej a Miška

  • kRaj

   Ďakujeme a držíme palce. Radi pomôžeme aj do budúcna.
   David a Soňa

 60. Jana a Rudi

  Zdravím všetkých, my sme s manželom absolvovali tento fantastický kurz v máji 2016, plán bol nahliadnuť do života včiel a niekedy v budúcnosti sa včeláreniu venovať. Lenže obaja sme boli takí nadšení, že sme hneď v nasledujúcom roku začali chovať včielky a teraz je náš život už len o včelách. Nie vždy sa nám darí ako by sme chceli, ale to nás nikdy neodradilo. Učíme sa každým dňom niečo nové. Úľ plný včielok je fascinujúce divadlo a sme vďační za kurz, ktorý nás správne naštartoval. Stále na vás a atmosféru u vás spomíname, určite k vám zavítame na kurz pre pokročilých. Prajeme všetko dobré:)

  • kRaj

   Ďakujeme veľmi pekne za Vaše slová. Tešíme sa, že sme pomohli naštartovať vašu včelársku dráhu. Budeme sa tešiť na ďalšie stretnutie.
   David a Soňa, Včelí kRaj

 61. Pali Majernik

  Dakujem vam obom (a Terezke tiez :o) za velmi prijemne a uzitocne straveny cas. David ocenujem Tvoj entuziazmus a az pionierske nadsenie pre odovzdavanie vedomosti ostatnym. Ani na sekundu som nemal pocit, ze to robis rutinne uz po x-ty krat. Uprimne vam zelam len to naj.
  Odkaz pre vsetkych vahavych: Ak chcete vcelarit – neviem si predstavit lepsi zaciatok.

  Pali a (zatial) jedno vcelstvo, Spisska Nova Ves

 62. Jana a Laco

  Kurz bol darčekom od našich detí. Napriek tomu, že mám (nazvime to krycím názvom) rešpekt pred bodavým hmyzom, včielky sú vyňaté – je to naozaj geniálny hmyz. A podanie informácií o nich, spôsobe a možnostiach ich chovu, bolo Dávidom podané PERFEKTNE! Zrozumiteľne, prakticky, zážitkovo., uveriteľne, nohami na zemi, s vtipom a v príjemnej atmoške, v skupinke iných nadšencov. Výborným bonusom bola aj Sonina perfektná kuchyňa – hoci nie som moc fanúšik vegetariánskej stravy, bolo to výborné! Celý balík- prostredie, ľudia, atmoška…. skrátka TOP, tip na skvelý darček (ideálny pre dvojicu 😉 ). Tešíme sa na medovú kravu a prvé (naše) včielky. Uvidíme, či teraz, či o rok. Ďakujeme našim deťom (trafili sa) a takisto Dávidovi a Soni. Veľa záujemcov, zdravé včielky a letnú pohodu!

 63. Michal Žabka

  Dávid a Soňa,
  ďakujem Vám za maximálne efektívne strávený čas na kurze v dňoch 28.-30.mája 2021 pri získavaní nových poznatkov o včeličkách. Pre začiatočníka je takýto kurz neoceniteľný. Taktiež oceňujem Dávidov entuziazmus a vnútorný kľud, akým prezentuje a odovzdáva vedomosti budúcim záujemcom o včeličky. Pochybnosti ktoré som mal pred kurzom o včeličkách (hlavne boj s chorobami a podobné neduhy) sa mi po absolvovaní kurzu rozptýlili. Pochopiteľne vďaka aj Soni za to, že sa o nás vzorne starala. Prajem Vám veľa úspechov a spokojných absolventov kurzov.

 64. Ján (overený zákazník)

  Ján a Patrik,
  ďakujeme Vám za poučný a pekný strávený víkend vo vašej včelnici, je to dobrý štart pre začínajúceho včelára.
  S pozdravom Ján a Patrik, Prešov

 65. Anna Galova

  Ahojte,
  Top pristup a info.
  Bolo to vyborny vykend! Uz nie len ma zaumaju vcely a som zalubena do to….
  Dakujem velmi pekne! Odporucam kazdemu, kto ma zaujem zacat, alebo robit s vcelami co najlepsije!!!

  Anna, BG

 66. Rasťo (overený zákazník)

  Ahojte, kurz bol vynikajúci, zaujímavý a pútavý. Pre mňa osobne veľmi inšpiratívny. Hneď na druhý deň som si bol všetko vyskúšať na mojich včielkach a musím povedať že ma to teraz viac baví.
  Dávid veľké ďakujem.
  Odporúčam každému či sa aspoň trochu zaujíma o včely.

  Rasťo

 67. Juraj Sestrienka (overený zákazník)

  Uzasne prostredie, vyborne zazemie aj vybavenie, skvele jedlo a informacii tak akurat, co sa do jednej hlavy a vikendu zmesti. Mozem len odporucit! David a Sona, vyborna praca!

 68. Milan

  Kurz bol úplne super, užitočné informácie a ukážky chovu včiel od Davida a super obed od Soni aj keď nie som vegetarián 🙂 Môžem len veľmi odporučiť tento kurz, naozaj si tam človek vie pozrieť a rozmyslieť či je chov včiel pre neho vhodný, je to super pre začiatočníkov a bol to fajn víkend s príjemnými ľuďmi a včelami v peknom prostredí.

 69. Marcel (overený zákazník)

  Dávid bol vždy neúnavne ochotný odpovedať na otázky a zdieľať svoje praktické skúsenosti. Nechýbal zdravý rozum. Odporúčam. Marcel

 70. Danica Fuzesiová

  Výborný kurz, zrozumiteľný výklad Dávida, ktorého trpezlivosť je obdivuhodná. Krásne prostredie, množstvo informácií, praktických rád a odporúčaní, výborné jedlo (ďakujeme, Soňa 🙂 ), príjemní ľudia…odporúčam každému.

 71. Katka (overený zákazník)

  Úžasný kurz, veľa praktických rád a názornych ukážok. Nezabudnuteľný víkend strávený v krásnom prostredí a s úžasnými ľuďmi.
  Jedlo a levanduľový koláčik nemal chybu!
  Kurz odporúčam všetkými 20-timi prstami! 🙂

 72. Rasto (overený zákazník)

  zdravim.. nebol som rozhodnuty na 100% ci bude vcelarenie pre mna a ci to zvladnem preto som sa rozhodol absolvovat kurz…
  nic lepsie som ani urobit nemohol…. kto sa nevie rozhodnut tak po absolvovani kurzu uz bude vcelar…
  musim len odporucat super atmosfera super prostredie a velka vdaka Davidovi a Soni..(tie obedy boly super.)….

 73. Ladislav Iždinský (overený zákazník)

  Zdravím, veľmi pozitívne hodnotím prístup Davida k celej problematike včiel. Kurz prebehol v pohodovej voľnej atmosfére, zišlo sa nás tu niekoľko správnych ľudí.
  Je priam nevyhnutne, aby človek pred tým ako si zadováži svoje prvé hospodárske zvieratko, živého tvora ako je včela absolvoval takéto základne Vzdelavanie, kde ma možnosť zistit či je pripravený pozrieť sa mu do očí, predsa to len nie je mačiatko…
  Počas kurzu sme s včielkami zažili niekoľko situácii ktoré zrejme neboli v osnovách kurzu a aj to spôsobilo tu perfektnú atmosféru ktorú sme spolu zažili.
  Rad by som každému kto sa zamýšľa venovať sa včelám či ako hobby alebo z ekonomického hľadiska odporučil prísť si vypočuť, vidieť, zažiť, chytiť, privoňať,,, zistit či je pripravený prevziať tu zodpovednosť a adoptovať si nejakú tu rodinku včiel.
  Zároveň musím vyzdvihnúť Soničkinu kuchyňu, ktorá nás všetkých nadočakavania prekvapila, Dakujem.
  Zároveň pozdravujem celu partiu, som rad že som mohol stretnúť a spoznať tolko dobrých ľudí z rôznych krajov.
  Pozdravujem a prajem veľa úspechov.
  Laco

 74. Miroslav Kéry (overený zákazník)

  Výborný kurz na krásnom mieste, s výnimočným včelárom Davidom. Bonusom je strava „nebíčko v papuľke“ (ďakujeme Soňa). Praktické rady, názorné ukážky,…… Ťažko všetko opísať, musíte to zažiť. Tak neváhajte a choďte tam

 75. peter (overený zákazník)

  Všetko bolo super , len nejde mi do hlavy , že nikoho za 2 dni neuštipla ani jedna včela .

 76. Lenka (overený zákazník)

  Veľmi príjemne strávený vikend. Svet včiel ma ohúril po tom ako nam ho Dávid dokonale predstavil. Kurz je super aj pre absolútnych začiatočníkov ktorý zatiaľ so včelami do kontaktu neprisli. Vsetko krasne postupne vysvetlené. Veľký a častý kontakt so včelami. Osla by som v kľude znova.

 77. Maja Svitničová-Matušových

  Úžasný víkend,kopec užitočných informácií,ktoré už aplikujem na našich včelách.Odporúčam každému.Určite prídem na kurz pre pokročilých👍🤗🙂🐝🐝🐝

 78. Peter

  Bol to pekne straveny vikend so skvelym prednasajucim. Kopec praktickych ukazok, David bol ochotny na vsetky otazky odpovedat co sa tyka vcelarenia. Samozrejme za 3 dni sa neda naucit vcelarit na 100%, ale je dostatok na to aby clovek zacal sam vcelarit. Dokonca aj ked kurz bol skoro pred pol rokom, stale sa da obratit na Davida v pripade problemov. Je to skvely pocit, ked ma clovek taku podporu.
  A tie obedy boli naozaj uzastne. Ako sa da bezmasite jedla tak chutne uvarit….?? Nemal chybu cely kurz. Urcite pojdem niekedy aj na kurz pre pokrocilych..

 79. Maroš (overený zákazník)

  Perfektný víkend.Krásne prostredie,fantastickí ludia,kopec informácií ohladom včielok.Rád si zopakujem.Vďaka Davidovi a Soničke.

 80. Halka

  Na kurze sme boli s manželom aj so zaťom. Veľmi príjemný víkend s množstvom informácií aj s praktickými ukážkami a pohodovými účastníkmi. Odporúčame a ďakujeme 🙂

 81. Adka (overený zákazník)

  Krásny víkend v nádhernom prostredí Liešnice. Príjemné, pohodové a zároveň profesionálne vedenie, množstvo získaných informácií o fascinujúcom svete včiel. Oceňujem možnosť získania praktických skúseností priamo vo včelnici od Dávida zážitkovou, pútavou formou. Atmosféra kurzu bola vďaka Dávidovi a Soničke po celý čas úžasná.. Ako bonus ku kurzu je určite skveléé
  jedlo a občerstvenie. Určite odporúčam aj úplným začiatočníkom.. veľmi pekne ďakujem , Rada sa niekedy vrátim..

 82. Richard (overený zákazník)

  Bol som na kurze z vedomostou o vcelach asi tolko ,ze ako dieta som pozeral vcielku Maju a Vilka.Nejaku dobu som rozmyslal o vcelareni ale nakoniec zvytazila exotika.Kupil som krokodila.Ten mi ako 2 rocny uhynul.A tam som si povedal,ze idem vcelarit.Na zaciatku bola moja predstava o jednom ule,ze to mi bude stacit na opelovanie mojich 20 ovoc stromov.Zapisal som sa na kurz.Prostredie brutalne, David ako coach klobuk dole,Sonicka super kucharka ,sice strava nebola moja krvna skupina ,ale zistil som ze aj vege jedla su super.Tie chute akoze dovidenia.Wau.Kludne by som si objednal v restike.Pracu zo vcielkami som v nemom uzase sledoval a na konci kurzu som vedel ze toto chcem.David ,Soni strasne ste ma na vcielky namotali.Neskutocna priroda ako pracuju.Po kurze prebehli cca dva mesiace,mam 6 novych obsadenych ulov,podotykam chcel som jeden.Kurz mi velmi pomohol ku zaciatkom.Este raz Dakujem .S pozdravom Richard zahorak

 83. Mária Luptáková (overený zákazník)

  Kurz vysoko predčil moje očakávania, bol to pre mňa krásny víkend so skvelými ľuďmi. David, Sonička a Terezka ďakujem, robíte to profesionálne a s láskou. Cenné informácie a hlavne praktické ukážky a práca s včielkami ma ako úplného začiatočníka vniesla do fascinujúceho sveta včiel. Ďakujem, odporúčam každému…. aj ako super tip na darček.

 84. Anna (overený zákazník)

  Včelársky kurz v krásnom prostredí a úžasnými ľuďmi. Kurz bol profesionálne vedený, ale v priateľskej atmosfére. Dozvedeli sme sa množstvo dôležitých a užitočných informácií, a aj po kurze sa môžeme s otázkami obrátiť na lektora. Ďakujem!

 85. Eva

  Úžasný zážitok, príjemne strávený čas, veľa nových zaujímavých informácií, skvelé jedlo.
  Pre mňa to bola super relaxačná dovolenka v krásnom prostredí a s príjemnou spoločnosťou 🙂

 86. Rasto (overený zákazník)

  Kurz bol velmi motivujuci. Super odborne vysvetlenie a ukazanie ako sa starat o vcely, Moznost si vyskusat pracu zo vcielkami.Bonus je prostredie kurzu, fantasticki Ludia a plus neskutocna oddychova atmosfera a samozrejme velmi chutne a povedal by som az gurmanske obedy:) dakujem

 87. Gabi (overený zákazník)

  Skvelý kurz, na ktorom človek dostane ešte väčšiu chuť sa do toho pustiť. Vedené odborne, priateľský a s humorom.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Otázky záujemcov a zákazníkov.


Hosť
Eva
23. marca 2017

Dobry den, rada by som u vas zalupila darcekovy poukaz pre priatela. Len by som potrebovala vediet aku platnost by mal poukaz? Dakujem za info

Podpora
23. marca 2017

Dobrý deň, teší nás Váš záujem o včelárske kurzy. Platnosť darčekového poukazu nie je obmedzená a dohaduje sa individuálne. Stačí nám poslať mail s menom obdarovaného.
David, Včelí kRaj

Podpora
24. marca 2017

Vybavené 🙂 Poukážku máte na maily, nech spraví radosť. Pekný deň.

Hosť
Mario
18. apríla 2017

Dobrý den,mal by som zaujem o kurz ale vsetko mate vypredane..budete mat este nejaky volny termin?

Podpora
19. apríla 2017

Nové termíny budú ešte postupne pribúdať. Zaradili sme Váš e-mail do zoznamu záujemcov. Pekný deň.
David

Hosť
Miroslav Varhol
18. mája 2017

To by zaujimalo aj mna. Info prosim na email

Hosť
Martina
24. mája 2017

Dobrý deň, mám veľký záujem o váš kurz, pre 2 osoby, ale všetky termíny už máte beznádejne vypredané 🙁 Uvažujete o pridaní ďalších ?
Vopred ďakujem za info. Prípadne keby sa niekto náhodou odhlásil z kurzu 1.-2.júla, hneď by som vzala 2 miesta na tento termín.
Ďakujem.
Martina

Podpora
24. mája 2017

Dobrý deň,
teší nás Váš záujem o včely a včelárenie. Tento rok pridáme ešte termíny. Pridal som Váš mail do zoznamu záujemcov a budeme Vás kontaktovať, ak sa miesto uvoľní, alebo pridáme nové termíny.
David, Včelí kRaj

Hosť
Imrich Gajdoš
25. mája 2017

Mám záujem o včelársky kurz. Na ktorý najbližší termín by som sa mohol prihlásiť?

Podpora
25. mája 2017

Dobrý deň,
Váš mail sme pripísali do zoznamu záujemcov. Keď vypíšeme nový termín, alebo sa uvoľní miesto, budeme Vás kontaktovať.
David

Hosť
Eva
14. júna 2017

Dobry den prajem, viete mi prosim povedat odkedy dokedy cca prebieha kurz (casovo)? Vopred dakujem, Eva

Podpora
14. júna 2017

Dobrý deň,
prvý deň je kurz od 9:30-18:30 a druhý deň od 9:15-16:30. Časy sú ale orientačné, každý jeden kurz je to inak a prispôsobujeme čas potrebám účastníkov.
David, Včelí kRaj

Hosť
Helena
14. júna 2017

Pekný deň želám, mám záujem o Váš kurz pre 2 osoby, žiaľ všetko máte už plné, ak by ste mali voľné alebo nové termíny poprosím Vás kontaktujte ma na emailovej adrese.
Ďakujem pekne.
Helena

Podpora
14. júna 2017

Dobrý deň,
budem Vás určite informovať, ak by sa miesto uvoľnilo. Momentálne sú ale kurzy na rok 2017 plne obsadené.
David, Včelí kRaj

Hosť
Ľubica Ertlová
17. júna 2017

Dobrý deň, máme záujem o absolvovanie najbližšieho kurzu 2 osoby, prosím o kontaktovanie aj v prípade že sa Vám niečo uvoľní už z vypredaných termínov. Je to súrne, máme 4 včelstvá a nevieme čo s tým…
ďakujem,

Podpora
18. júna 2017

Dobrý deň,
momentálne je kurz plný. Ak by sa nám uvoľnilo miesto, napíšeme Vám.
David, Včelí kRaj

Hosť
Marta Bednariková,
22. júna 2017

Dobrý deň,máme s manželom záujem absolvovať váš kurz pre začiatočnikov. Prosím zapíšte nás do poradovníka a keď sa niečo uvolní kontaktujte nás.Ďakujem.

Podpora
28. júna 2017

Dobrý deň,
v prípade, že sa uvoľní miesto, budeme vás kontaktovať.
Pomaly už pripravujeme aj kurz na rok 2018 apríl-august.
David, Včelí kRaj

Hosť
Marek
2. augusta 2017

Dobrý deň prajem chcel by som sa prihlásiť na najbližší voľný termín do kurzu pre začiatočníkov.Ďakujem pekne z info.

Podpora
2. augusta 2017

Dobrý deň,
najbližší termín je plánovaný až na apríl 2018. Momentálne je možné kúpiť si darčekový poukaz a získať tak šancu prednostne si vybrať termín kurzu. Tie budú zverejnené v októbri 2017.
David, Včelí kRaj

Hosť
ľubica
26. septembra 2017

Dobry deň ,chcem sa spytat ci je možne si na kurz priviesť aj 10 ročného syna?Chcela by som vas kurz absolvovať nabuduci rok.Ak ano plati sa aj za dieta?Dakujem za odpoveď.

Podpora
26. septembra 2017

Dobrý deň,
možné to samozrejme je. Kurz je ale intenzitou a odbornosťou upravený pre dospelých ľudí. Nádejného mladého včelára to tak skôr odradí. Preto odporúčame skôr náš program pre verejnosť. Alebo počkať na leto 2018, počas ktorého pripravujeme rodinnú variantu včelárskeho kurzu.
David, Včelí kRaj

Hosť
Stanislava
8. októbra 2017

Dobrý deň, chcem kúpiť poukaz pre manžela, viete už prosím predbežné termíny na rok 2018 ? ďakujem

Podpora
9. októbra 2017

Dobrý deň,
termíny zverejníme v priebehu tohto mesiaca. Zatiaľ je možnosťo objednať si darčekový poukaz. Účastníci s už zakúpenými poukazmi budú informovaní ako prví, následne zverejníme termíny aj na stránke.
David, Včelí kRaj

Hosť
nina
13. októbra 2017

Dobrý deň, rada by som zakupila darcek.poukaz na rok 2018, viete už prosím predbezne termíny? Ďakujem

Podpora
17. októbra 2017

Dobrý deň,
termíny už máme, momentálne si vyberajú tí, čo si už kúpili darčekový poukaz. Predpokladám, že dnes večer (17.10.) ich zverejníme verejne.

Hosť
Lubica
13. novembra 2017

Dobry den,chcem sa spytat ako bude prebiehat špeciálny kurz včelári cela rodina a ak je tam cena.ďakujem

Hosť
Eva
15. apríla 2018

Dobrý deň. Mám záujem o kurz pre 2 osoby, žiaľ máte už plné termíny. Prosím o kontaktovanie aj v prípade, že sa Vám uvoľní termín. Ďakujem Eva

Podpora
16. apríla 2018

Dobrý deň,
teší nás Váš záujem o včelárenie a absolvovanie včelárskeho kurzu.
V prípade uvoľnenia miesta na kurze, alebo vypísania nového termínu Vás budeme prednostne informovať.
Ak máte ďalšie otázky, neváhate nás kontaktovať.
Pekný deň a všetko dobré.
David, Včelí kRaj

Hosť
Peter Vojtko
20. mája 2018

Dobrý deň. Mám záujem o kurz pre 2 osoby, žiaľ máte už plné termíny. Prosím o kontaktovanie aj v
prípade, že sa uvolni nejaky vykendovi termin .Vyhovoval by mi14-15 jul ale ja som zaciatocnik a ten kurz mate pre pokrocilich. Dakujem Z pozdravom Peter

Podpora
21. mája 2018

Dobrý deň,
teší nás Váš záujem o včelárenie a absolvovanie včelárskeho kurzu.
V prípade uvoľnenia miesta na kurze, alebo vypísania nového termínu Vás budeme informovať.
Ak máte ďalšie otázky, neváhate nás kontaktovať.
Pekný deň a všetko dobré.
David, Včelí kRaj

Hosť
Gabika
9. júna 2018

Dobry den, rada by som sa zucastnila kurzu, ale teminy pre zaciatocnikov su uz obsadene. Prosim, budu aj dalsie? Dakujem, gabika

Podpora
11. júna 2018

Dobrý deň prajem,
teší nás Váš záujem o včelárenie a absolvovanie včelárskeho kurzu.
Žiaľ v roku 2018 už nové termíny kurzov nepribudnú.
Ak máte ďalšie otázky, neváhate nás kontaktovať.
Pekný deň a všetko dobré.
David, Včelí kRaj

Hosť
Andrej
19. júla 2018

Dobrý deň
môžete aj mňa evidovať ako náhradníka, keby náhodou niekto z kurzu vypadol? Rád sa zúčastním. Budete robiť podobnú aktivitu aj budúci rok?

Podpora
20. júla 2018

Dobrý deň prajem,
žiaľ v roku 2018 už nové kurzy nepribudnú. Najbližšie kurzy budú od apríla 2019, kedy začne nová, už piata, sezóna včelárskych kurzov u nás.
Neváhate nás kontaktovať v prípade ďalších otázok.
David

Hosť
Uhrinova Zuzana
3. januára 2019

Dobrý deň Chcela by som sa opýtať na termín 11-12 máj 2019. Bolo by možné informovať ma ak by sa uvoľnilo miesto? Mala by som záujem. Iné, momentálne volne termíny mi nevyhovujú. Ďakujem.

Podpora
3. januára 2019

Dobrý deň. Ak sa nám uvoľní miesto, určite Vám dáme vedieť. Všetko dobré. David, Včelí kRaj

Hosť
Jozef
12. marca 2019

10-11.8.2019 je zaciatocnicky kurz alebo pokrocili ?

Podpora
12. marca 2019

Dobrý deň, kurz v danom termíne je pre začiatočníkov. Pekný deň. David

Hosť
Miška
12. marca 2019

Dobry deň, hlásim sa ako náhradníčka na termín 8.-9.jún 2019 špeciálna téma: ekologické a prírode blízke včelárenie, dajte mi prosím vedieť, ak sa niečo uvolní. Dakujem krásne.
Miška

Podpora
12. marca 2019

Dobrý deň, tešíme sa z Vášho záujmu. Zaradili sme Vás do poradovníka. Pekný deň. David

Hosť
Nesie
23. apríla 2019

Dobrý deň, mohli by ste prosím zaradiť môj email na listinu záujemcov? Dúfam že sa objavia ešte nejaké termíny 🙂 ďakujem

Podpora
23. apríla 2019

Dobrý deň,
zaradili sme si Váš e-mail do databázy. Ak by sa uvoľnilo miesto, určite sa ohlásime. Pekný deň.
David, Včelí kRaj

Hosť
Hedviga Naglova
23. apríla 2019

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci je mozne sa dostat na ‚waiting list‘..v pripade, ze by sa uvolnilo miesto. Mala by som zaujem o kurz, ale vsetky su vypredane. Dakujem.

Podpora
24. apríla 2019

Dobrý deň,
zaradili sme si Váš e-mail do databázy. Ak by sa uvoľnilo miesto, určite sa ohlásime. Pekný deň.
David, Včelí kRaj

Hosť
Miro
3. novembra 2019

Chcem sa opýtať aký je rozdiel medzi dvoj a trojdňovým kurzom. Ďakujem.

Podpora
4. novembra 2019

Dobrý deň.
Počas troch dní máme väčší priestor ísť témam viac do hĺbky a samozrejme pribrať aj ďalšie včelárske témy, ako napríklad spracovanie včelích produktov, medonosné a peľodajné rastliny, rozširovanie počtu včelstiev, kombinované sústavy a pod. Tieto témy stíhame v dvojdňovom len okrajovo. Tých tém je samozrejme viac, ale upsresňujeme ich po nahlásení účastníkov. Potom uprednosňujeme témy, ktoré si vyberú v návratke.

Hosť
Miro
5. novembra 2019

Ďakujem za odpoveď.

Hosť
Táňa
5. mája 2020

Dobrý deň, chcela by som otcovi k narodeninám kupiť kurz pre začiatočnikov, prípadne darčekový poukaz. Podľa obsadenosti to vyzerá tak, že do augusta sa asi do žiadneho kurzu nevojde. Kedy najbližšie bude možné sa na kurz prihlásit? Vopred Vam velmi pekne dakujem za odpoved. 🙂

Podpora
5. mája 2020

Dobrý deň,
momentálne sú termíny vypredané.
Po uvoľnení korona opatrení ale pridáme nové termíny v mesiacoch jún až august, kde sa bude možné prihlásiť.
Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť.
David, Včelí kRaj

Hosť
Jana
22. mája 2020

Dobrý deň. Mám záujem o včelársky kurz pre začiatočníkov, avšak všetky termíny vyzerajú byť obsadené. Je možnosť, že termíny ešte pridáte? Ďakujem 🙂

Podpora
27. mája 2020

Dobrý deň,
napríklad na víkend 30.-31-máj 2020 sú dve voľné miesta.
Budeme ešte pridávať nové termíny.

Hosť
Dorota
17. októbra 2020

Dobrý deň,prosím vás,čím sa odlišuje dvojdňový a trojdňový kurz pre začiatočníkov?
Ďakujem,
Dorota

Podpora
17. októbra 2020

Dobrý deň prajem,
Trojdňový má väčší počet tém a vieme ísť podrobnejšie do tém ako je liečenie a protirojové opatrenia.

Hosť
Eva
24. januára 2021

Dobrý deň.
Rada by som sa opýtala, či tento rok neplánujete doplniť ďalší termín pre ekologický a prírode blízky chov včiel. Zároveň by ma zaujímalo, v čom sa približne kurz líši od obyčajného kurzu? Zaujímal by ma chov včiel bez nutnosti zakrmovania cukrom, aj liečenie včiel bez použitia chémie. Sú tieto témy v kurze obsiahnuté?
Ďakujem za Vašu odpoveď a prajem pekný deň.
S pozdravom, Eva

Podpora
27. januára 2021

Dobrý deň prajem,
áno, máme to v pláne. Keďže ale nemáme už voľné víkendy, kedy by sme kurz realizovali, bude prebiehať cez týždeň. Predpokladáme mesiac jún.
Vami spomínané témy sú v kurze obsiahnuté. Rozdielnosť je práve v pohľade na včely, čoho súčasťou sú aj zmeny v prístupe ich liečenia na parazity a zakrmovania na zimu.
Pekný deň
David, Včelí kRaj

Hosť
Eva
28. januára 2021

Dobrý deň. Tak to ste ma potešili. Budem teda sledovať termíny, rada si urobím čas aj cez týždeň.
Prajem pekný deň!

Podpora
28. januára 2021

Ďakujeme. Budeme Vás aj kontaktovať, keď pripravíme termín. Pekný deň.

Hosť
Mato
28. mája 2021

Dobry den mal by som zaujem o vcelarsky kurz a nasiel som Vasu stranku. Je Kurz 5.6. Juna este volne miesto? Vopred Dakujem za odpoved

Podpora
31. mája 2021

Dobrý deň,
kurz je naplnený plnou kapacitou a žiaľ Vám nevieme poskytnúť miesto.
Najbližšie voľné termíny sú v júli.
David

Hosť
Anna
21. augusta 2021

Dobrý deň ,chcela by som sa opýtať dokedy organizujete kurzy? Dakujem

Podpora
23. augusta 2021

Dobrý deň,
praktické kurzy sme ukončili v mesiaci august. Nové pribudnú až v apríli 2022.

Hosť
Marcel
2. januára 2022

Chcel by som sa opýtať aký je rozdiel medzi kurzom 23-24 apríl a 6-8 mája 2022 ďakujem.

Podpora
3. januára 2022

Dobrý deň prajem.
Aprílový termín je pre účastníkov, ktorí už svoje včely majú minimálne jednu sezónu a na kurze riešime konkrétne problémy účastníkov pri ich praxi, riešime pokročilé metódy liečenia, kŕmenia včiel a tlmenie rojenia.
Májový termín je určený pre úplných začiatočníkov (tých, čo včely nemajú) v chove včiel so zameraním na ekologický prístup v liečení včelstiev a celkové vedenie chovu čo najbližšie prírodným zákonitostiam.
Ak by ste mali ďalšie, neváhajte nám napísať, alebo zavolať na číslo 0948 343 289.
Ďakujeme a všetko dobré v novom roku 2022.
David, Včelí kRaj

Hosť
Simona
29. apríla 2023

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či by bolo na kurze možné zabezpečiť vegánsku stravu. Ďakujem vopred za odpoveď.

Podpora
29. apríla 2023

Dobrý deň prajem,
áno, je to možné.
Pekný deň

Hosť
Simona
7. mája 2023

Dobrý večer, chcela by som priateľovi zakúpiť 2. – 3. júna 2023 Kurz začiatočníci. Je možné vystaviť darčekový poukaz priamo na tento konkrétny termín? Ďakujem

Podpora
7. mája 2023

Dobrý deň prajem. Áno, po zakúpení kurzu Vám pošleme poukaz a sprievodný list na meno a konkrétny dátum.

Hosť
Jan Szabo
21. mája 2023

Zdravím vás, som z Košíc, takže sa prirodzene zaujímam o ubytovanie, keď by som si kurz chcel zakúpiť. Ďakujem za odpoveď.

Podpora
22. mája 2023

Dobrý deň prajem, na konci stránky https://kraj.sk/obchod/kurz/ sú uvedené odporúčania na ubytovanie. Napríklad Penzión Kokava, Ubytovanie ako doma Poltár, alebo Hotel Zerrenpach Látky. Ďakujeme

Hosť
Ivana Králiková
1. januára 2024

Dobrý deň, zaujíma ma obsah kurzu Eko. A blízko prírode. Chcela by som včeláriť vo Warré úľoch (prípadne Japonský úľ) a používať len eko prostriedky a bylinky na klieštika. Je pre mňa tento kurz vhodný, respektíve používate takýto typ úľov? Ďakujem

Podpora
2. januára 2024

Dobrý deň prajem, na včelnici momentálne nemáme warré a ani japonský úľ. V minulosti sme mali warré, na danom kurze sa ale viac venujeme úľu typu medná krava a prírodné včelárenie v tradičných úľoch. Ekologické liečenie je súčasť kurzu, čisto využívanie bylín neobsahuje, keďže môže byť využité len ako doplnkové liečenie. Učíme sa na kurze o ekologickom liečení využitím organických kyselín, éterických olejov, alebo hypertermie. Ak by ste mali ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať.

 
ponúkame vám
časovo obmedzenú zľavu
Zľava
11percent
Pri objednávke v košíku zadajte zľavový kupón
neodchádzajte
Learn How Great Brands
Create the Best
Marketing Content
Instantly get our free Marketing Guide to Success
Content
Convert