Loading...

Včelársky kurz pre začiatočníkov 2017

5.00 out of 5 založené 27 hodnoteniach zákazníkov
(27 recenzií zákazníkov)

80,00 120,00 

Je včelárenie aj pre mňa? Ako začať včeláriť? Koľko času budem tomu musieť venovať a ako to zaťaží môj finančný rozpočet? Akú metódu chovu si zvoliť? Ak si kladiete tieto, alebo podobné otázky, radi vám ich zodpovieme a ukážeme na víkendovom kurze vo Včelom kRaji. Lebo raz vidieť je lepšie ako 100krát počuť. Tešíme sa na stretnutie s vami.

2.3.2017 – Hľadáte včelársky kurz, ale termíny sú vypredané? Napíšte nám na info@kraj.sk a budeme vás informovať o nových termínoch.

 • 22.-23.apríl 2017 (termín zrušený a presunutý na 13.-14.máj 2017)
 • 29.-30.apríl 2017 (termín je vypredaný!)
 • 6.-8.máj 2017 – rozšírený kurz na 3 dni (termín je vypredaný!)
 • 13.-14.máj 2017 (termín je vypredaný!)
 • 20.-21.máj 2017 (termín je vypredaný!)
 • 3.-4.jún 2017  (termín je vypredaný!)
 • 17.-18.jún 2017 (termín je vypredaný!)
 • 1.-2.júl 2017 (termín je vypredaný!)
 • 15.-16.júl 2017 (termín je vypredaný!)

Jeden kurz je obmedzený na maximálny počet 10 ľudí/víkend. Chceme tým zaručiť čo najbližší kontakt so včelami pre vás. Možnosť kúpiť aj ako darčekový poukaz (ak máte záujem o darčekový poukaz, napíšte nám to do poznámky).

Storno poplatky
zrušenie rezervácie 1 – 7 dní pred dňom kurzu – zálohu nevraciame (vrátenie zálohy len ak sa nájde náhradník)
zrušenie kurzu 8 a viac dní pred dňom kurzu – vraciame 90% zaplatenej zálohy

Zrušiť výber
Katalógové číslo: 001 Kategórie: Značka:

Popis

Vyskúšajte si na vlastnej koži, aké je to byť včelárom. Získajte základy včelárstva a potrebné informácie pri rozhodovaní sa pri vašom novom hobby.

Praktický víkendový kurz pre záujemcov o včelárenie prebieha v Liešnici, v blízkosti obce Kokava nad Rimavicou (Okres Poltár, Banskobystrický kraj). Pokojné vidiecke prostredie ponúka príjemnú atmosféru na zoznámenie sa so včelami, ich fascinujúcim životom a spôsobmi ich chovu.
Teoretická časť kurzu vás oboznámi s témou biológie včely, až po finančné otázky chovu včiel a povinnosti včelára. Sprístupnená vám bude aj naša včelárska knižnica.
Praktická časť kurzu bude prebiehať na včelnici, kde si priamo vyskúšate prácu so včelami. Oboznámite sa so včelárskym náradím, rôznymi typmi úľov a základnými prácami so včelstvom.

 Zabezpečené sú pre vás celotelové včelárske kombinézy a včelárske rukavice.

Ak si nie ste istý, ako vaše telo reaguje na včelí jed, odporúčame konzultáciu s alergológom.

Čo si so sebou priniesť?

plná obuv (odporúčame ponožky z prírodného materiálu)
poznámkový blok a písacie potreby
včelárska kombinéza a rukavice budú zapožičané, prípadne si doneste vlastné
Obedy (sú bezmäsité), občerstvenie a nápoje (káva, čaj, chladené nápoje) sú zabezpečené v cene akcie. V prípade nepriaznivého počasia(dážď, silný vietor, chladné počasie) sa akcia presúva na iný termín (nie je možná práca so včelami).

Cestovanie

Dobrá dostupnosť autobusom, vlakom a autom.
Parkovanie v blízkosti včelnice a na dohľad.
Ako nás nájdete?

David Turčáni, PhD. | lektor kurzu
David Turčáni, PhD. | lektor kurzu
Včelár a environmentalista. Hlavný lektor včelárskeho kurzu. Pochádza zo včelárskej rodiny, ktorá nepretržite včelári už vyše 60 rokov. Zakladateľ občianskeho združenia kRaj a koordniátor vzdelávacej včelnice Včelí kRaj. V Lučenci vedie včelárske krúžky pre žiakov ZŠ M.R.Štefánika v Lučenci, ale aj pre dospelých. Registrovaný včelár, člen Slovenského zväzu včelárov. Od roku 2014 držiteľ ochrannej regionálnej značky Gemer-Malohont.

Soňa Keresztesová, PhD. | lektorka kurzu
Soňa Keresztesová, PhD. | lektorka kurzu
Včelárka a krajinná architektka. Lektorka včelárskeho kurzu pre začiatočníkov. Zameranie hlavne na tému včelích produktov a ich spracovanie, medonosné  a peľodajné rastliny.  Zakladateľka občianskeho združenia kRaj a koordniátorka vzdelávacej včelnice Včelí kRaj. V rámci odborného včelárskeho vzdelávania absolvovala včelársky kurz v SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici. 

Ubytovanie nie je zahrnuté v cene včelárskeho kurzu a účastníci si ubyovanie riešia individuálne. Prinášame mám výber najbližších možností ubytovania. Prípadne navštívte stránku www.regionmalohont.sk.

Koliba Studienka

15€/noc

ubytovanie v súkromí

 • 2 x 3 lôžkové izby
 • Wi-Fi
 • Parkovanie: v areáli

Slovenská pošta

8,5€/noc

turistická ubytovňa

 • tiché prostredie
 • parkovanie na námestí
 • najlepšia cena

Penzión Kokava

11€/noc

penzión

 • 2, 3 a 5 lôžkové izby
 • reštaurácia
 • Wi-Fi

Chata Hámor

11€/noc

chata na samote

 • 2, 3 a 4 lôžkové izby
 • sauna
 • bufet

Additional information

Termíny

29.-30.apríl 2017 (neverejný termín), 22.-23.apríl 2017, 6.-8.máj 2017 – rozšírený kurz na 3 dni, 20.-21.máj 2017, 3.-4.jún 2017, 17.-18.jún 2017, 1.-2.júl 2017, 15.-16.júl 2017, 12.-13.august 2017

27 reviews for Včelársky kurz pre začiatočníkov 2017

 1. 5 out of 5

  (overený zákazník)

  Kto nevyskúša, neuverí. Myslím, že to má významný vplyv na Vaše budúce rozhodovanie o včelárení.

 2. 5 out of 5

  (overený zákazník)

  Absolvovali sme Včelársky kurz pre začiatočníkov spolu so synom Milanom. Pretože sme nemali s včelárením žiadne skúsenosti bolo to pre nás niečo fascinujúce. Počnúc poznaním včely ako takej, jej života a práce, ako aj získanie prvých skúsenosti s prácou so včelstvom podané profi tímom.

 3. 5 out of 5

  (overený zákazník)

  Kurz som absolvoval s 11 ročným synom a bol to pre nás zážitok.Krásne prostredie , Dávid so Soničkou sú veľmi milí a ochotní ľudia . Kurz bol vhodný aj pre záujemcov,ktorí nemajú žiadne skúsenosti,ale aj pre mierne pokročilých,ktorí si mohli svoje vedomosti rozšíriť a potvrdiť správnosť svojich doterajších znalosti.Mne osobne sa veľmi páčilo,že Dávid vychádza z práce svojich predkov, je to včelárenie bez zbytočných špekulácii , postavené na tradícii a pritom do neho citlivo aplikuje moderné postupy.Tam som zistil , že ako samouk som bol trochu deformovaný internetom,ale kurz mi ukázal ,že sa dá včeláriť tradične, jednoducho a dobre.Kurz určite odporúčam , ja osobne som si zadovážil dve rodiny a dúfam ,že aj vďaka kurzu bude zo mňa dobrý a úspešný včelár.
  Je to krásne,že Dávid takto odovzdáva svoje znalosti a skúsenosti ďalej, za to mu patrí veľké poďakovanie.

 4. 5 out of 5

  Na začiatok musím poďakovať Dávidovi a Soni , že sa venujú začiatočníkom . Vrelo odporúčam kurz každému , je to možnosť prvého kontaktu so včelami , oboznámenie sa z celým rokom včelára ,príjemný výklad o produktoch a praktické ukážky s možnosťou voľnej diskusie.
  Prostredie je tam príjemné , a dostatok piva

 5. 5 out of 5

  Kurz vrelo odporúčame každému, či je to úplný začiatočník alebo pokročilý záujemca. Vedomosti a skúsenosti, ktoré David a Soňa úprimne odovzdávajú sú na nezaplatenie. Krásne prostredie je len ďaľšie plus.

 6. 5 out of 5

  Kurz bol úžasný. Vynikajúci lektori, krásne prostredie, super organizácia – pre nás nezabudnuteľný zážitok. Každému vrelo doporučujeme.

 7. 5 out of 5

  Kurz som absolvoval s kamarátom Petrom z Popradu ktorý sa už skôr zaujímal o včelárenie.
  Bol to krásny zážitok v peknej prírode .
  Vrelo odporúčam každému , koho zaujíma fascinujúci život včiel. . Počas 2 dni sme sa v krásnom prostredí spoznávali, oboznámili a aj prakticky vyskúšali asi všetko čo by mal dobrý včelár vedieť. Veľmi som ocenil príjemný výklad o včelách, včelích produktoch a praktické ukážky .
  Ďakujem Davidovi ,Soni a všetkým z nášho kurzu.

 8. 5 out of 5

  Kurz bol výborný, velmi vela sme sa dozvedeli. Praktické ukážky a informácie boli podané jednoduchou a hlavne zaujímavou formou, čo je velké plus. Ak máte chuť včeláriť tak sa tam určite prihláste. Dávid a Soňa, moc ďakujeme.

 9. 5 out of 5

  Vyborny kurz v krasnom prostredi, s prijemnymi ludmi. Jedinu chybicku krasy – dva dni su zufalo malo. Neuvazujete nad skoleniami povedzme 3 – 5 dni?

 10. 5 out of 5

  Odporúčam. Dávid a Soňa sú trpezliví učitelia. Všetko, čo sa o včelách naučíte, si môžete aj priamo tam vyskúšať.

 11. 5 out of 5

  Ďakujeme za skvelý kurz. Okrem toho, že sme prežili pohodový víkend v príjemnom prostredí a so sympatickými ľuďmi, poskytol nám dostatok praktických skúseností a informácií o včelarení. Odporúčame pre každého, kto uvažuje nad vlastným chovom, alebo sa chce iba o včelarení dozvedieť viac. Naše včely sa už pripravili na zimu a začíname sa tešiť na náš prvý med 🙂

 12. 5 out of 5

  Velmi zaujimava skusenost. Krasne straveny vikend v krasnom prostredi plnom vciel a kravskych zvoncov. Bolo super, dakujem!

 13. 5 out of 5

  Veľmi vrelo odporúčam.
  Dávid a Soňa sú nielen odborne zdatní a fundovaní ale sú aj skvelí ľudia. Na náš kurz veľmi rád spomínam a ešte dlho z neho budem čerpať.
  Na vlastnom výklade sa mi páčilo, že ak sa dalo tak bolo objektívne hodnotených (výhody/nevýhody) viac možností a Dávid bez všetkého zverejňoval riešenia ktoré sa mu osvedčili v jeho vlastnej (bohatej) praxi.

 14. 5 out of 5

  Vďaka, kamaráti, bol to nezabudnuteľný víkend. Získali sme informácie, učiteľov aj priateľov. A recept na polievku z medvedieho cesnaku, mňam, mňam. Vydržte… :o)

 15. 5 out of 5

  Ondrej – 24.apríla 2016

  Odporúčam tento kurz pre začiatočníkov. Získajú bohaté skúsenosti a praktickou časťou získajú samostatnosť pri práci so včielkami. Organizátor je na všetko pripravený, trpezlivý a všetko pekne vysvetlí aby to kurzanti pochopili a potom správne aplikovali do praxi. Odporúčam tento kurz kto sa rozhodol pre prácu so včielkami pretože nadobudnú bohaté skúsenosti. ďakujem aj gazdinke Soni za chutné jedlá. Pozdravujem kolegov s ktorými som sa počas kurzu spoznal, fakt príjemní ľudia a veselý kolektív. Držte sa….

 16. 5 out of 5

  Krásne prostredie, príroda, milí ľudia s praxou. Pre začiatočníkov, ktorí nikdy nevideli včely zblízka niečo úžasné. A mnoho praktických rád pre začínajúcich včelárov priamo na mieste, žiadna” teória od zeleného stola”, ďakujeme.

 17. 5 out of 5

  (overený zákazník)

  Profesionálny prístup, trpezlivý lektor, výborne jedlo, krásne prostredie. Rozhodne áno. Výborná myšlienka zrealizovaná správnymi ľudmi, dakujem.

 18. 5 out of 5

  (overený zákazník)

  Takto má vyzerať kurz…krásna krajina, čerstvý vzduch, príjemná atmosféra. Dokonalí lektori, ktorí Vám zodpovedajú na každú otázku.Vy si vyskúšate včelársky overal, naučíte sa zapáliť dymák, spoznáte úžasný život včiel v priamom prenose. Ak budete mať šťastie ( ako my) na plné pláty, vyskúšate ako sa med vytočí v medomete…a ešte si môžete vyskúšať pravú chuť čerstvo odviečkovaného vosku s kvapkami medu:-) Je toho oveľa ,oveľa viac. Budete prekvapení, koľko sa za 2 dni naučíte.
  Davidovi a Soničke ďakujeme a prajeme veľa trpezlivosti a tvorivých nápadov.

 19. 5 out of 5

  trochu oneskorene ale predsa, ďakujem všetkým za príjemný a poučný víkend

 20. 5 out of 5

  Musíme len súhlasiť s ostatnými komentármi, skvelý kurz pre začínajúcich alebo mierne pokročilých včelárov, kde je prax veľmi dobre kombinovaná s teóriou. Prostredie náááádherné a keď sa zadarí tak ako aj nám, tak skvelý kolektív to len podčiarkne.
  P.S. bambusové ponožky nosíme najradšej ?

 21. 5 out of 5

  (overený zákazník)

  Naozaj perfektne strávený víkend, ktorý ďaleko predčil naše očakávania. Úžasné včielky, prekrásna príroda, výborná partia a veľká profesionalita Davida a Soničky spojená s nápaditosťou a talentom. V tomto kurze nás nadchli pre včelárenie až tak, že máme chuť a odvahu sa do toho hneď pustiť 🙂 Ďakujeme za obrovské množstvo krásnych dojmov, zážitkov a pre nás neoceniteľných skúseností 🙂

 22. 5 out of 5

  Tak som si to tu pred napísaním príspevku najprv prečítala a tú zhodu názorov musím len potvrdiť a to “prehviezdičkovanie” tu od všetkých je naozaj opodstatnené.
  Išla som s cieľom – spoznať včely, avšak odchádzala som s omnoho väčšou nádielkou a s úžasnými pocitmi zo stráveného (resp. krásne investovaného) času, pritom v spoločnosti príjemných ľudí, prekrásnej prírody – z okolitých kopcov sa mi točila hlava, z fascinujúceho sveta včiel, z úžasného Dávida – pokojného, trpezlivého, ochotného a úžasnej Soničky, ktorá zvládla starostlivosť a servis pre všetkých neuveriteľne. K poďakovaniu ale chcem hlavne pridať pre nich a všetkých, ktorí im pomáhajú, nech ich entuziazmus neopúšťa, nech svoj zámer naďalej šíria s láskou a presvedčením a nech sa im vráti dvakrát všetko dobré, ktoré rozdávajú.

 23. 5 out of 5

  (overený zákazník)

  výborne strávený víkend:) na kurze sme sa ako začiatočníci veľa naučili a vyskúšali si prácu so včelami, Dávid a Sonička sú milí a ochotní odpovedať na každú otázku, ktorých je počas dvoch dní naozaj neúrekom, vďaka za trpezlivosť. Veľký bonus je krásna a pokojná príroda v okolí, pokiaľ vyjde počasie ako nám, je to zážitok na celý život. S kurzom sme boli maximálne spokojní, treba vyskúšať.

 24. 5 out of 5

  Veľmi dobrá skúsenosť pre človeka, ktorý so včelami ešte nepracoval. Po tomto víkende, vďaka Dávidovi a Soni má človek chuť si to vyskúšať. Príjemné prostredie, profesionálne výborne zvládnuté 2 dni – škoda, že tak krátko. Vrele odporúčam a dúfam, že to s včelami začnem.

 25. 5 out of 5

  Trochu oneskorene pripájam svoje ÁNO pre tento skvelý kurz podobne ako všetci predo mnou. Dostali sme ho od našej dcéry ako darček pod vianočný stromček – ako povedala,”haluz” ako bonus pre nás na Prekvapenie. Nikdy sme sa včelárstvom nezaoberali a ani pravdupovediac neuvažujeme nad tým do budúcnosti … aspoň teda nie teraz. Prekvapenie sa však konalo ! – Bol to jeden veľmi príjemne strávený víkend. Ohromne poučný, opäť nám príroda potvrdila, aká je nielen nádherná ale hlavne dokonalá úplne do detailov. Ďalším Prekvapením bol pre nás – skvelý tandem organizátorov – Dávida a Sonky, dvoch príjemných a múdrych mladých ľudí, akých dnes človek nestretne len tak na každom kroku. A v neposlednom rade bola pre nás tiež príjemným Prekvapením veľmi pozitívne na včielky a na nové vedomosti naladená spoločnosť ďalších účastníkov kurzu v dňoch 21.-22.mája. Týmto Vám všetkým Ďakujeme a zároveň odporúčame všetkým, ktorí tieto recenzie čítajú, že tento kurz je určite v pohode vhodný nielen pre záujemcov o včelárenie ale aj pre úplných laikov, ako sme boli my, kým sme ho neabsolvovali. Jarka & Palino

 26. 5 out of 5

  Naozaj nejde o podvod, päť hviezdičiek je minimum.
  Najskôr som myslel, že je to len náhoda, ale podľa predchádzajúcich recenzií vidím, že ide o trvalý stav.
  Všetko funguje dokonale. Lektori, ich mačka, pes, ďalší psi, kravy susedov, počasie, ostatní účastníci kurzu a samozrejme včely.
  Včely sa dokonca na požiadanie vyroja z úľa a vytvoria roj na strome v optimálnej vzdialenosti a v optimálnej výške (tam, kde ešte dosiahne rebrík)
  Po krátkej prestávke spojenej s úžasným obedom máte možnosť vidieť, ako sa chytá roj.
  Keď nestačí jedenkrát, tak to kľudne urobia znova.
  Neskutočné.

 27. 5 out of 5

  (overený zákazník)

  Ahoj všetci kolegovia fčelári profesionáli,
  už pred víkendom v Liešnici som čítal tieto recenzie dal som si záväzok, že musím počas kurzu nájsť niečo mínusové a negatívne. tak som sa teda školil, slnil, dozvedal nové veci, jedol vegetariánske jedlá a pil pramenitú vodu, nemiestne ftipkoval a nezapisoval si, až som nakoniec naozaj niečo negatívne našiel. Ale najprv poviem o pozitívach, ktorých bolo naozaj veľa. Dávid a Soňa sú dvaja blázni, ktorí sa naivne rozhodli, že povýšia blaho ľudstva nad svoj osobný prospech. A myslím, že tento nepremyslený krok sa im vracia. Vplyv okolitej nádhernej Božej prírody, zmysluplnej práce, pokoja v duši, vzájomnej lásky, to všetko je na nich možné pozorovať. Nehovorí zo mňa nič iné, len egoistická závisť. Skrátka kurz, Dávid, Soňa, jedlo, slnko, včely, Bajka, med, kravy boli super, úžasné a neskutočne dobré. A to negatívum? Si predstavte, že síce majú peknú novú drevenú kadibudku, ale na dverách nemajú vyrezané srdiečko!

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Otázky záujemcov a zákazníkov.


Hosť
Eva
23. marca 2017

Dobry den, rada by som u vas zalupila darcekovy poukaz pre priatela. Len by som potrebovala vediet aku platnost by mal poukaz? Dakujem za info

Podpora
23. marca 2017

Dobrý deň, teší nás Váš záujem o včelárske kurzy. Platnosť darčekového poukazu nie je obmedzená a dohaduje sa individuálne. Stačí nám poslať mail s menom obdarovaného.
David, Včelí kRaj

Podpora
24. marca 2017

Vybavené 🙂 Poukážku máte na maily, nech spraví radosť. Pekný deň.

Hosť
Mario
18. apríla 2017

Dobrý den,mal by som zaujem o kurz ale vsetko mate vypredane..budete mat este nejaky volny termin?

Podpora
19. apríla 2017

Nové termíny budú ešte postupne pribúdať. Zaradili sme Váš e-mail do zoznamu záujemcov. Pekný deň.
David