Víkendový úľ

90,00 105,00 

Víkendový úľ je vhodnou alternatívou pre včelárenie v mestách, na chatách, či na vidieku. Primárnym cieľom týchto úľov nie je produkcia medu, ale skôr nové hobby. Zmysluplne stráviť voľný čas a získať aj užitočných opeľovačov pre svoju záhradu a okolie. Založený je na princípoch prírodného včelárenia.

Zrušiť výber
Katalógové číslo: - Kategórie: Značky: , ,

Popis

Medná krava je úľ vhodný pre prírode blízke včelárenie. Je vhodný aj pre ženy, starších ľudí, ľudí s hendikepom, keďže nevyžaduje fyzickú námahu a je možné obslúžiť ho napríklad aj z vozíčka. Zaujímavý je rovnako aj pre malých a veľkých zvedavcov, zadná strana má totiž presklenú časť na nerušené sledovanie života v úli.

LOKÁLNY PRODUKT
Materiál zabezpečujeme na miestnej píle, kde kupujeme smrekové a borovicové drevo z našich lesov. Podporujeme lokálnu ekonomiku. Celá výroba prebieha v Liešnici.
EKOLOGICKÝ PRODUKT
Drevo ako obnoviteľný zdroj patrí k najekologickejším materiálom a zároveň je prirodzeným “domovom” pre včely. V úli nájdete ešte recyklovateľné kovové a sklenené časti. Plastovou časťou je len kontrolná podložka.
PRODUKT SOCIÁLNEHO PODNIKANIA
Kúpou Víkendového úľa podporujete zamestnanosť v regióne s najvyššou nezamestnanosťou. Zároveň podporujete environmentálny projekt Včelí kRaj.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 30 kg
Materiál

smrekové drevo, borovicové drevo – strecha, sklenené pozorovacie okienko, kovové vruty a letáčové očko, nerezová varroa mriežka a vetracie otvory, plastová kontrolná podložka

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Víkendový úľ”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Otázky záujemcov a zákazníkov.


Hosť
Tetourová
23. augusta 2017

Dobrý den
je úl zevnitř hladký ( ohoblovaný) – údajně to není vhodné kvuli tvorbě propolisu?
Děkuji

Podpora
23. augusta 2017

Dobrý deň prajem,
ďakujeme za podnetnú otázku. Úle na predaj sú aj zvnútra hladké. Pre našu potrebu na včelnici máme aj s neohobľovaným vnútrom, práve z dôvodu, aký uvádzate.
Nie je ale problém ponechať vnútro neohobľované, prípadne “zdrsnené” mechanicky, ak by ste mali Vy/alebo ďalší zákazník záujem.
Pekný deň.
David, Včelí kRaj

Hosť
Ladislav Ivancik
8. decembra 2017

Dobrý deň.
Je ul v ponuke aj na rok 2018? Kedy by pripadne mohol byť dodaný? Vďaka.
S pozdravom
Ladislav Ivancik

Podpora
11. decembra 2017

Dobrý deň,
áno je v ponuke. Dodanie: aj hneď. Stačí si povedať dátum. Prípadne posielame aj darčekové poukazy a obdarovaný si vyberie dátum doručenia.

 

Možno by sa Vám páčilo…